خبر
سیاست ایران توسعه روابط با همسایگان و مخالفت با هرگونه اشغالگری است
سیاست ایران توسعه روابط با همسایگان و مخالفت با هرگونه اشغالگری است

سرلشکرباقری: سیاست ایران توسعه روابط با همسایگان و مخالفت با هرگونه اشغالگری است


🔻 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در دیدار وزیر دفاع جمهوری آذربایجان: ایران و جمهوری آذربایجان مشترکات و نزدیکی‌های فراوانی به لحاظ تاریخی، دینی، مذهبی، زبانی و سایر موضوعات دارند و سیاست جمهوری اسلامی ایران هم توسعه روابط با همسایگان و مخالفت با هرگونه اشغالگری است.


🔻ما همان مقدار که نسبت به کشور خودمان حساسیت داریم، نسبت به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان هم حساس هستیم.

ورزشی
داور دیدار ایران و عراق مشخص شد
داور دیدار ایران و عراق مشخص شد🔻داوران بازی ایران و عراق از سری مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا از سوی فیفا معرفی شدند.


🔻دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق در حالی از ساعت ۱۸:۰۰ روز پنجشنبه (هفتم بهمن) در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که قضاوت این دیدار بر عهده داوران استرالیایی خواهد بود.


🔻کریستوفر جیمز بیث داور اول به همراه آنتون شتینین و اشلی وارویک بیکام، کمک داوران اول و دوم و شاون رابرت ایوانس کمک چهارم قضاوت این بازی را برعهده خواهند داشت.

خبر
ادامه مذاکرات وین؛ تمرکز تیم ایران بر تضمین‌ها
ادامه مذاکرات وین؛ تمرکز تیم ایران بر تضمین‌ها🔻مذاکرات رفع تحریم‌ها امروز (سه‌شنبه) درحالی پیگیری می‌شود که تیم مذاکره کننده ایرانی برای دست‎یابی به توافقی پایدار و قابل اتکا، تمرکز ویژه‌ای بر موضوع تضمین‌ها و راستی آزمایی دارد.


🔻 «علی باقری کنی» حوالی ساعت ۱۵ به وقت محلی وارد هتل کوبورگ شد و در نخستین دیدار خود با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک ملاقات کرد.


🔻گفت‌وگوهای روزانه به طور معمول با ملاقات مذاکره کننده ارشد ایران و نماینده اتحادیه اروپا آغاز و با برگزاری جلسات در قالب‌های دو و چند جانبه پیگیری می‌شود. بر اساس برنامه اعلام شده باقری سپس با نمایندگان سه کشور اروپایی دیدار خواهد داشت.

ورزشی
تماشاگران در انتظار آغاز بلیت‌فروشی بازی ایران و عراق
تماشاگران در انتظار آغاز بلیت‌فروشی بازی ایران و عراق


🔻وزیر ورزش از قطعی بودن حضور تماشاگران در دیدارهای تیم ملی ایران با عراق و امارات خبر داده و تماشاگران در انتظار آغاز بلیت‌فروشی هستند.


🔻تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ هفتم و دوازدهم بهمن ۱۴۰۰ در دو دیدار خانگی در ورزشگاه آزادی میزبان عراق و امارات است که پیروزی در هر یک از این دو دیدار، حکم به صعود زودهنگام شاگردان دراگان اسکوچیچ به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌دهد و در نتیجه دیدارهای باقی مانده به خصوص مقابل کره جنوبی و لبنان هم حکم بازی تشریفاتی را خواهد داشت.

خبر
ایده‌های‌مان در وین امکان گفت‌وگو در حوزه تضامین را فراهم آورده است
ایده‌های‌مان در وین امکان گفت‌وگو در حوزه تضامین را فراهم آورده است

خطیب زاده: ایده‌های‌مان در وین امکان گفت‌وگو در حوزه تضامین را فراهم آورده است


🔻سخنگوی وزارت امور خارجه: ما در جریان مذاکرات وین، ایده‌های اجرایی و عملیاتی با واقع نگری ارایه کردیم و فکر می‌کنیم که این ایده ها امکان گفت‌وگو در حوزه تضامین را فراهم آورده است.


🔻آنچه که اکنون در وین مشاهده می‌کنیم این است که پیشرفت گفت‌وگوها در مسیر درستی قرار دارد.


🔻ایران هیچ پیش شرطی از سوی آمریکا برای رسیدن به توافق در وین را از روز اول نپذیرفته است.

ورزشی
نخستین قهرمانی ایران در اسنوکر حرفه‌ای‌ جهان
نخستین قهرمانی ایران در اسنوکر حرفه‌ای‌ جهان


🔻حسین وفایی ملی‌پوش اسنوکر کشورمان با غلبه بر مارک ویلیامز موفق شد به قهرمانی  در مسابقات Shoot out ۲۰۲۲  دست پیدا کند. این اولین قهرمانی ایران در اسنوکر حرفه‌ای جهان به حساب می‌آید.

خبر
آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در مذاکرات وین تعلل می‌کنند
آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در مذاکرات وین تعلل می‌کنند

مرندی: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در مذاکرات وین تعلل می‌کنند


🔻تحلیلگر حاضر در مذاکرات وین: آمریکایی‌ها و غربی‌ها نمی‌توانند تحریم‌هایی را که بعد از سال ۲۰۱۵ اعمال شد، حفظ کنند و نمی‌توانند یک روند راستی‌آزمایی برای ایران داشته باشند، اما هیچ روند راستی‌آزمایی برای اقدامات خود نداشته باشند. 


🔻آمریکایی‌ها در حال تعلل هستند و اروپایی‌ها هم همینطور، آن‌ها توافق را ترک کردند و از همان ابتدا آن را نقض کردند. 


🔻شما این را به خوبی من می‌دانید که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بی‌رحم هستند. تحریم‌هایی که آن‌ها علیه مردم عادی و کودکان اعمال می‌کنند جنایات علیه بشریت است.


🔻اگر ایران به دنبال سلاح اتمی بود، می‌توانست سال‌ها پیش آن را به دست آورد، تنها کشورهایی که فراتر از تهدید رفته‌اند، کشورهای غربی هستند که تلاش کرده‌اند جامعه ایران را از طریق تحریم‌ها خرد کنند.


خبر
روسیه را مثل ایران تحریم کنید
روسیه را مثل ایران تحریم کنید

سناتورآمریکایی: روسیه را مثل ایران تحریم کنید


🔻سناتور دموکرات آمریکایی: انواع تحریم‌هایی که برای آوردن ایران به میز مذاکره استفاده می‌کنیم، در صورت استفاده علیه روسیه، می‌تواند عاملی کارآمد باشد تا مانع تصمیم حمله پوتین به اوکراین شود.

خبر
در تلاش هستیم تا آینده اجرای برجام را تضمین کنیم
در تلاش هستیم تا آینده اجرای برجام را تضمین کنیم

اولیانوف: در تلاش هستیم تا آینده اجرای برجام را تضمین کنیم


🔻 نماینده روسیه در مذاکرات وین، با اشاره به تجربه منفی ایران در نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکا تصریح کرد که کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوها تلاش می‌کنند تا درباره تضمین آینده اجرای برجام اطمینان حاصل کنند.


🔻 ما کاملا دشواری‌ها و تجربه منفی ایران را در نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکا درک می‌کنیم و طبیعتا در جریان مذاکرات این مساله را در ذهن داریم که درباره تضمین بهبود شرایط اطمینان حاصل کنیم.


🔻رایزنی‌های سیاسی گام به گام جریان دارد و ما دیدارهای مفیدی را در قالب‌های مختلف میان شرکت کنندگان داشتیم.


🔻 گفت‌وگوها رو به پیشرفت است و جلسات فردا هم ادامه دارد.

خبر
بارش‌های امسال تاکنون 33 درصد بیشتر از پارسال
بارش‌های امسال تاکنون 33 درصد بیشتر از پارسال


🔻معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی:میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 1400) تا یکم بهمن امسال 99 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 74.7 میلی‌متر بود. بنابراین بارش سال جاری 32.5 درصد بیشتر از سال گذشته است.

خبر
شوک به فوتبال بانوان؛ امتیاز تاریخی تیم ملی ایران پرید
شوک به فوتبال بانوان؛ امتیاز تاریخی تیم ملی ایران پرید🔻 تیم ملی فوتبال زنان هند با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، از گردونه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا کنار رفت. آن‌چه در این بین مهم است این‌که با حذف تیم ملی فوتبال زنان هند، بازی نخست این تیم با زنان فوتبال ایران هم باطل شد و جدول گروه اول رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا به سه تیم تقلیل پیدا کرد. 

خبر
استفعای فرمانده نیروی دریایی آلمان
استفعای فرمانده نیروی دریایی آلمان

استفعای فرمانده نیروی دریایی آلمان/ دلیل: اظهار نظر در باره پوتین و اوکراین


🔻وزارت دفاع آلمان علنا از اظهارات فرمانده نیروی دریایی خود انتقاد کرد و گفت این اظهارات موضع کشورش را منعکس نمی‌کند.


🔻فرمانده نیروی دریایی آلمان، روسیه را کشوری قدیمی و مهم خواند، گفت: احترام گذاشتن هزینه کمی دارد و حتی هزینه ندارد. به راحتی می توان به پوتین احترامی داد که واقعا می‌خواهد و احتمالا شایسته آن است

خبر
برنلی انگلیس خواهان جذب سردار آزمون شد
برنلی انگلیس خواهان جذب سردار آزمون شد

برنلی انگلیس خواهان جذب سردار آزمون شد


🔻رسانه اتلتیک:باشگاه برنلی انگلیس به جذب سردار آزمون علاقه مند است. آنها با زنیت در ارتباط بوده و پیشنهاد خود را نیز ارائه کرده اند. از قرارداد سردار با باشگاه روسی فقط ۶ ماه باقی مانده و زنیت با دریافت یک پیشنهاد نقدی در ژانویه می‌تواند نسبت به فروش مهاجم گلزن خود اقدام کند اما علاقه لیون و یوونتوس به آزمون، کار را برای برنلی سخت کرده است.

خبر
 به عملکرد بازیکنان نگاه می‌کنم نه چیز دیگر
به عملکرد بازیکنان نگاه می‌کنم نه چیز دیگر

اسکوچیچ: به عملکرد بازیکنان نگاه می‌کنم نه چیز دیگر


سرمربی تیم ملی فوتبال ایران:


🔻شنیده‌ام برخی به من دلال می‌گویند در حالی که عملکرد و کیفیت فنی بازیکنان برای من مهم است.


🔻 در این ۲ سال ما را دست کم گرفتند، اما گوش ما بدهکار نبود، کار خودمان را انجام دادیم.


🔻 با سبک بازی غفوری و رضاییان مشکل دارم.


🔻 هدف ما فقط صعود به جام جهانی نیست و به دنبال اهداف بزرگ‌تری هستیم.

خبر
خرید خدمت سربازی سال آینده امکان پذیر می‌شود؟
خرید خدمت سربازی سال آینده امکان پذیر می‌شود؟


🔻سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از مصوبات جدید کمیسیون متبوع خود برای خرید خدمت سربازی مشمولان خارج از کشور خبر داد.  آن دسته از مشمولان غایب خارج از کشور که پنج سال از زمان فراخوان آنان به خدمت زیر پرچم می‌گذرد، در سال آینده تسهیلاتی جهت خرید خدمت سربازی آنان در نظر گرفته شده است.


🔻سید محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو دیگر کمیسیون تلفیق در این باره گفته بر اساس این مصوبه کسانی که از پیش از زمان مشمولیت‌ آن‌ها در خارج از کشور بوده و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد و در خارج به سر می‌برند به منظور اینکه برای تردد به کشور با مشکلی مواجه نشوند می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند.


بیشتر

ورود

دسته ها
729
خبر
116
ارز دیجیتال
43
اطلاعات عمومی
10
فوری
41
ورزشی