بهترین دستگاه های ماینر بیت کوین در سال ۲۰۲۰

Guest

دستگاه ماینر بیت کوین چیست و چگونه کار میکند بهترین سخت‌افزارهای استخراج رمزارزها که امروزه موجود هستند، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در حال حاضر، تنها راه برای مشارکت در ماین کردن بیت‌کوین، استفاده از دستگاه‌هایی موسوم به ایسیک است. با تکامل یافتن استخراج، شرکت‌های بیشتر و بیشتری شروع به تولید سخت‌افزارهای اختصاصی ماینینگ می‌کنند. دستگاه های ماینینگ بیت‌کوین که در ادامه معرفی می‌شوند از جمله بهترین دستگاه ماینر بیت کوین محسوب می‌شوند. در حال حاضر، برترین‌های در زمینه دستگاه ماینر بیت کوین عبارتند از: دستگاه انت ماینر s19 پرو (Antminer S19 Pro) سازنده: بیتمین (Bitmain) هش‌ریت: ۱۱۰ تراهش (TH/S) مصرف برق: ۳۲۵۰ وات امتیاز سودآوری: ۵ از ۵ ام تری اس پلاس پلاس (M30 S++‎) سازنده: میکروبی‌تی (MicroBT) هش‌ریت: ۱۱۲ تراهش (TH/S) مصرف برق: ۳۴۷۲ وات امتیاز سودآوری: ۴٫۵ از ۵ انت ماینر تی ۱۹ (Antminer T19) سازنده: بیتمین (Bitmain) هش‌ریت: ۸۴ تراهش (TH/S) مصرف برق: ۳۱۵۰ وات امتیاز سودآوری: ۴ از ۵ آنچه بیان شد، صرفا خلاصه‌ای از پاسخی است که به پرسش دستگاه ماینر بیت کوین چیست و چگونه کار میکند می‌توان داد. در ادامه مطلب دستگاه ماینر بیت کوین چیست و چگونه کار میکند به جزئیات بیشتری در این رابطه پرداخته شده است. همانطور که پیش از این نیز بیان شد،‌ دستگاه ماینر بیت کوین از کامپیوترهای شخصی به GPU و بعدتر به «مدار مجتمع دیجیتال برنامه‌پذیر» (Field-Programmable Gate Array | FPGA) تکامل پیدا کرد. در حال حاضر و در آخرین فاز از تکامل این دستگاه‌ها که در حال حاضر به وقوع پیوسته است، از دستگاه‌های ایسیک برای ماین بیت‌کوین استفاده می‌شود. امروزه، در صورتی که از دستگاهی غیر از ایسیک برای ماین کردن استفاده شود، نتیجه قابل توجهی دربر نخواهد داشت. ایسیک اختصاصا برای ماینینگ ساخته شده است و بنابراین، بهترین نوع دستگاه ماینر بیت کوین موجود در بازار است. یک ماینر ایسیک به تنهایی قدرتی برابر با ۷۰۰ GPU دارد. بنابراین، حرکت گسترده‌ای که از GPU و FPGA به سمت ایسیک به وقوع پیوسته کاملا قابل درک است. شواهد واضحی از این مورد، هش‌ریت کلی شبکه بیت کوین است که از ۱۲۰ اگزاهش در ثانیه نیز بیشتر شده است. ۱۲۰ اگزاهش برابر با 120,000,000,000,000,000,000 محاسبات هش در ثانیه است.

0

2021-11-16 09:50:00

Guest

امروزه، تمرکز بر ساخت تراشه‌های کوچک‌تر برای دستگاه ماینر بیت کوین ایسیک به منظور تولید دستگاه‌های ماینینگ قوی‌تر است. هر چه تراشه کوچک‌تر باشد، می‌توان چیپ‌های بیشتری را در دستگاه قرار داد و همین امر موجب افزایش توانایی ماینینگ آن دستگاه می‌شود. کوچکترین تراشه‌ای که تاکنون به صورت تجاری معرفی شده است، یک تراشه ۷ نانومتری است که توسط بیت‌مین ساخته شده و البته دستگاه انت‌ماینر اس۱۷ است. اگرچه، انتظار می‌رود که به زودی تراشه‌های ۵ نانومتری توسط بیتمین و «کنان» (Canaan) معرفی شوند. در حال حاضر ماینرهای متعددی در بازار وجود دارند. در بحث استخراج بیت‌کوین، همواره توصیه به استفاده از آخرین و جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا می‌شود؛ زیرا آن‌ها بیشترین میزان «بازگشت سرمایه» (Return Of Investment | ROI) را به دنبال دارند. در ادامه، چشم‌انداز کوتاهی از بهترین و برجسته‌ترین دستگاه‌های ماینر موجود در بازار در سال ۲۰۲۰ ارائه شده است. دستگاه انت ماینر s19 پرو (Antminer S19 Pro) سازنده: بیتمین (Bitmain) هش‌ریت: ۱۱۰ تراهش (TH/S) مصرف برق: ۳۲۵۰ وات امتیاز سودآوری: ۵ از ۵ ام تری اس پلاس پلاس (M30 S++‎) سازنده: میکروبی‌تی (MicroBT) هش‌ریت: ۱۱۲ تراهش (TH/S) مصرف برق: ۳۴۷۲ وات امتیاز سودآوری: ۴٫۵ از ۵ انت ماینر تی ۱۹ (Antminer T19) سازنده: بیتمین (Bitmain) هش‌ریت: ۸۴ تراهش (TH/S) مصرف برق: ۳۱۵۰ وات امتیاز سودآوری: ۴ از ۵ در ادامه، توضیحاتی پیرامون هر یک از این دستگاه‌ها ارائه خواهد شد.

لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

به دستگاه میکروبی‌تی ام‌تری‌اس‌پلاس‌پلاس (MicroBT M30++‎) در وب‌سایت کمپانی سازنده آن لقب «پادشاه هش جدید» را داده‌اند. این ادعای خیلی بزرگی است اما دستکم در حال حاضر، ادعای غلطی نیست. به طرز شگفت‌انگیزی، این دستگاه در حال حاضر از تراشه‌های ۱۲ نانومتری به جای تراشه‌های ۷ نانومتری جدیدی که در بسیاری از دستگاه‌های ماینر رقیب وجود دارد استفاده می‌کند. این دستگاه ۱۱۲ تراهش بر ثانیه (Th/S) قدرت دارد و در ۳۱ ژول بر تراهش (Joules/Th) بیشینه کارایی را دارد.

0

2021-11-16 09:50:00
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

دستگاه انت ماینر S19 پرو (Antminer S19 Pro) عنوان بهترین سخت‌افزار ماینینگ پس از «هاوینگ بیت‌کوین» (Bitcoin Halving) را به خود اختصاص داده است. این دستگاه توسط یکی از شرکت‌های قدیمی و باسابقه سازنده ایسیک یعنی «بیتمین» (Bitmain) ساخته شده است. S19 به هیولای ماینینگی مبدل شده است که ۱۱۰ تراهش بر ثانیه (TH/S) هش را در مقابل مصرف برق ۳۲۵۰ وات (Watt) ارائه می‌کند. با توجه به آنکه قیمت دستگاه MicroBT M30++‎ و Antminer S19 Pro تقریبا برابر است، نمی‌توان گفت که کدام یک از این دستگاه‌ها بهتر از دیگری است؛ دستکم روی کاغذ نمی‌توان برنده نهایی را تعیین کرد.

0

2021-11-16 09:50:00
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

T19 در حال حاضر آخرین و بهترین دستگاه ساخته شده توسط کمپانی بیت‌مین است. این دستگاه که در اوایل ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد سال ۱۳۹۹) به بازار عرضه شده است، با این هدف ساخته شده تا توازنی را میان قیمت محصول و قدرت هش ارائه کند. به ویژه آنکه دیگر دستگاه برادر این دستگاه یعنی S19 Pro نسبتا گران است. T19 قدرت هش ۸۴ تراهش را با مصرف برق ۳۱۵۰ وات ارائه می‌کند و موجب می‌شود تا این دستگاه گزینه‌ای ارزان‌تر و کمتر موثر برای برادر بزرگ‌تر آن یعنی S19 باشد.

0

2021-11-16 09:50:00
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

این ماینر ۷ نانومتری در ماه مارس ۲۰۱۹ به بازار عرضه شده است و محبوب‌ترین ماینر بیت‌مین و البته شناخته شده‌ترین آن است. S17+‎ می‌تواند به نرخ هش ۶۸ تراهش با مصرف برقی در حدود ۲۶۸۰ وات برسد. این دستگاه همچنین قادر به رقابت با رقبای جدیدی که به بازار عرضه شده‌اند است؛ البته اگر با قیمت مناسبی خریداری شود.

0

2021-11-16 09:50:00
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ
Qgalaxy ©