مقایسه بهترین دستگاه‌های ماینینگ بیت‌کوین با یکدیگر

Guest

برای مقایسه دستگاه‌های ماینر با یکدیگر باید معیارهایی شامل هش‌ریت، مصرف برق و نرخ برق مصرفی را در نظر گرفت. بنابراین بسته به اینکه دارنده دستگاه ماینر بیت کوین به برق با چه نرخی دسترسی داشته باشد، خروجی مقایسه دستگاه‌های ماینر متفاوت خواهد بود. ولیکن در ادامه یک مقایسه کلی بین بهترین دستگاه‌های ماینر در سال ۲۰۲۰ انجام شده است. در این مقایسه، نرخ برق مصرفی دستگاه‌ها ۰٫۶۷ دلار تخمین زده شده است که میانگین نرخ برق صنعتی در ایالات متحده آمریکا است. این در حالی است که میانگین قیمت برق مصرفی در جهان چیزی در حدود ۰٫۱۲ دلار است. این امر موجب می‌شود تا افراد ایده بهتری از میزان اهمیت قیمت کمتر الکتریسیته برای ماین کردن سودمندتر، داشته باشند. محاسبات با در نظر گرفتن نرخ برق و قیمت دستگاه‌های ماینر در ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد سال ۱۳۹۹) انجام شده است. قیمت بیت‌کوین در هنگام انجام محاسبات ۹۵۰۰ دلار و سختی 15466098935555 بوده است. برای هزینه‌های استخر (Pool Fees) از مقدار استاندارد ۲ درصد استفاده شده است که در اغلب استخرها برابر با این مقدار است. با توجه به اینکه محاسبات پس از هاوینگ انجام شده است، پاداش ماین کردن هر بلوک برابر با میزانی است که در حال حاضر وجود دارد و برابر با ۶٫۲۵ BTC است. شایان توجه است که پیش از وقوع رویداد هاوینگ، پاداش ماین کردن هر بلوک بیت‌کوین برابر با ۱۲٫۵ BTC بوده است. نتایج پس از یک ماه ماین کردن با هر سه دستگاه و با در نظر داشتن نرخ بیت‌کوین در آن هنگام، با یکدیگر مقایسه شده‌اند. باید توجه داشت که با توجه به تغییر میزان سختی و قیمت بیت‌کوین، نمی‌توان نتایج این مقایسه را الزاما و به طور کامل تا پایان سال ۲۰۲۰ معتبر دانست.

0

2021-11-16 09:50:00

Guest

همانطور که می‌توان مشاهده کرد، «روی کاغذ» S19 مزیت بیشتری نسبت به واتس‌ماینر M30++‎ دارد. این در حالی است که هر دو آن‌ها ۶۳-۶۷ درصد از سود خود را بابت هزینه برق مصرف خود پرداخت می‌کنند. از سوی دیگر، هر دو سودآور محسوب می‌شوند.

Guest

برای انجام مقایسه، در زمان ماینینگ مشابهی، Antminer T19 کمتر از نیمی از سود دو ماینر قدرتمندتر را برای هزینه برق مشابهی به همراه دارد (حتی با وجود اینکه پس از آن دو دستگاه به بازار عرضه شده است). واضح است که هنگامی که بحث از کارایی می‌شود، T19 در مقایسه با دیگر ماینرهای موجود در این مقایسه، اصطلاحا حرفی برای گفتن ندارد. اما باید به خاطر داشت که در این مقایسه هزینه سخت‌افزارها لحاظ نشده است. برای به دست آوردن نتایج دقیق‌تر پیرامون میزان سود حاصل از هر دستگاه، باید هزینه دستگاه‌ها را نیز دخیل کرد (در بسیاری از ماشین حساب‌های بیت‌کوین، جایگاهی برای این مورد در نظر گرفته شده است). دلیل آنکه در مقایسه انجام شده در این مطلب فاکتور قیمت دخیل نشده است، تغییرات سریع قیمت ماینرها و البته این موضوع است که بسیاری از افراد دستگاه‌های ماینر خود را از بازار دستگاه‌های دست دوم و با هزینه بسیار پایین‌تری نسبت به دستگاه نو خریداری می‌کنند. برای مثال، قیمت‌ها ممکن است آنچنان متفاوت باشد که فرد بتواند T19 را با قیمتی برابر با نصف قیمت S19 PRO یا M30 خریداری کند. واضح است که این مورد می‌تواند منجر به نتایج کاملا متفاوتی شود.

لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ
Qgalaxy ©