فیلم 1917

۱۹۱۷ (فیلم ۲۰۱۹)

Guest

۱۹۱۷ یک فیلم سینمایی انگلیسی در ژانر حماسی جنگی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سم مندس است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. مندس فیلم‌نامه این فیلم را با همراهی کریستی ویلسون و با الهام از خاطره‌ای که پدربزرگش برای او تعریف کرده بود، به رشته تحریر درآورده است. داستان فیلم در بهار سال ۱۹۱۷ و در طی جنگ جهانی اول در شمال فرانسه رقم می‌خورد. جرج مکای، دین-چارلز چپمن، بندیکت کامبربچ، کالین فرث، مارک استرانگ، ریچارد مدن، اندرو اسکات و جیمی پارک ستارگان فیلم هستند. پرونده ساخت ۱۹۱۷ نخستین بار در ژوئن ۲۰۱۸ باز شد. تام هالند نخستین انتخاب مندس برای بازی در نقش اول فیلم بود اما به علت طولانی بودن مراحل فیلم‌برداری و تداخل با پروژه‌های دیگر هالند، او این پیشنهاد را رد کرد. در اکتبر ۲۰۱۸ خبر رسید که راجر دیکینز به عنوان مدیر فیلم‌برداری به پروژه پیوسته و سپس مشخص است که راجر دیکینز و مندس قصد دارند فیلم را به صورت برداشت بلند، فیلم‌برداری کنند. کار تصویربرداری به علت پیچیده بودن پروژه و سخت‌گیری‌های مندس و دیکینز بیشتر از مدت تعیین شده به طول انجامید. ۱۹۱۷ در فاصله آوریل تا ژوئیه ۲۰۱۹ در لوکیشن‌های مختلف همچون ویلتشر، اسکاتلند و استودیوهای شپرتون جلوی دوربین رفت. ۱۹۱۷ در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۹ در آمریکا توسط یونیورسال استودیوز اکران شد و از تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ نیز در انگلیس توسط انترتینمنت وان به‌روی پرده رفت. فیلم با تحسین گسترده منتقدان همراه بود و در زمینه تیم بازیگری، کارگردانی، فیلم‌برداری، موسیقی و طراحی صحنه ستایش شد. بنیاد فیلم آمریکا و هیئت ملی بازبینی فیلم، ۱۹۱۷ را جزو ده فیلم برتر سال ۲۰۱۹ معرفی کردند. فیلم یک موفقیت در گیشه بود و در سراسر جهان ۳۸۱ میلیون دلار فروش کرد درحالی که بودجه ساخت آن ۹۵ میلیون دلار است. ۱۹۱۷ در هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب در سه رشته بهترین فیلم درام، بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی متن نامزد دریافت جایزه شد که فقط در کسب جایزه موسیقی ناکام ماند. همچنین در نود و دومین دوره جوایز اسکار، فیلم در ۱۰ رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی نامزد دریافت جایزه اسکار بود که در نهایت سه جایزه بهترین فیلم‌برداری، بهترین جلوه‌های ویژه و بهترین میکس صدا را به خود اختصاص داد.

0

2021-11-16 09:50:01
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

بهار سال ۱۹۱۷ و در اوج جنگ جهانی اول در شمال فرانسه، دو سرباز جوان انگلیسی به نام‌های اسکافیلد و بلیک مأموریتی غیرممکن پیدا می‌کنند: رساندن پیغامی مهم به یک گردان ۱۶۰۰ نفری انگلیسی برای جلوگیری از ورود آن‌ها به کمین مرگبار دشمن که برادر بلیک نیز در بین این ۱۶۰۰ نفر است. این درحالی است که زمان به سرعت برای آن‌ها در حال سپری شدن است.

0

2021-11-16 09:50:01
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

ریچارد مدن و دین-چارلز چپمن هر دو در سریال بازی تاج‌وتخت (۲۰۱۱) ظاهر شدند. همچنین بندیکت کامبربچ و اندرو اسکات پیش از این در سریال شرلوک (۲۰۱۰) با هم کار کرده بودند، کامبربچ در نقش شرلوک هولمز و اسکات در نقش جیمز موریارتی. همچنین، مارک استرانگ در شرلوک هلمز (۲۰۰۹) با بازی رابرت داونی جونیور در نقش شرور لرد هنری بلک وود بازی کرد.بیتی که شوفیلد برای کودک فرانسوی تلاوت می‌کند، بخشی از شعر "The Jumblies" نوشته ادوارد لیر است. این شعر را می‌توان استعاره ای از مأموریت بلیک و شوفیلد دانست. ("اگرچه آسمان تاریک است و سفر طولانی است، اما هرگز نمی‌توانیم فکر کنیم که عجول بوده‌ایم یا اشتباه کرده‌ایم …"). و نیز در فیلم می‌بینیم که ستوان لسلی به سربازان می‌گوید: «از قدم گذاشتن و نزدیک شدن به چاله‌های آب جلوگیری کنید، زیرا آنها عمیق‌تر از چیزی هستند که فکر می‌کنید». هشدار این بود که از قدم گذاشتن به این دهانه‌ها جلوگیری کنند؛ چرا که گل و لای زیر آب آنقدر غلیظ خواهد بود که اگر سربازی درآن گیر می‌افتاد سرانجام بر اثر خستگی یا قرار گرفتن در معرض شلیک گلوله از پا درمی‌آمد. همچنین می‌بینیم که یکی از هواپیماهای جنگی آلمان نازی، بعد از مورد هدف قرار گرفتن سقوط می‌کند؛ درواقع هواپیماهایی که آلمان در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار داد جنس بدنهٔ فلزی داشتند؛ اولین هواپیمای جنگنده تمام فلزی آلمان در سال ۱۹۱۴ به عنوان نمونه اولیه ساخته شد، که تا سال ۱۹۱۷، آلمانی‌ها هواپیماهای بدنه فلزی تولید می‌کردند، بسیاری از آنها توسط "Junkers & Albtros" ساخته شده بودند. همچنین به غیر از تصاویر موجود در عکس‌های خانوادگی، زن جوانی که به شوفیلد پناه داده و کودک خردسال که از او مراقبت می‌کند، تنها شخصیت‌های زن هستند که در این فیلم ظاهر می‌شوند.

0

2021-11-16 09:50:01
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

سربازان در بسیاری از صحنه‌ها الکل می‌نوشند؛ در طی جنگ جهانی اول، جیره‌های جنگ شامل ۲٫۵ اونس مایع (۷۰ میلی لیتر) الکل بود و به سربازان پشت خط دو بار در هفته می‌دادند اما کسانی که در خط مقدم جبهه بودند، روزانه آن را دریافت می‌کردند. همچنین سربازان انگلیسی معمولاً از سربازان آلمانی به عنوان «بوچه» یا «هونسم یاد می‌کنند. بوچه از زبان عامیانه فرانسوی "caboche"، به معنی «دشنام» نشأت گرفته‌است. اصطلاح «هونس» از شهرت بی رحمی که سربازان آلمانی به دلیل برخورد خشن با سربازان دشمن و غیرنظامیان به دست آوردند، ناشی شد. اصطلاحات دیگر مورد استفاده فریتز و جری بود هرچند که تا جنگ جهانی دوم محبوب نبودند. و نیز عقب‌نشینی نیروهای آلمانی که در فیلم به تصویر کشیده شده بود، بخشی از یک واقعه واقعی به نام عملیات آلبریش بود. این عقب‌نشینی تاکتیکی آلمان به خط هیندنبورگ قدیمی بود. با این حال، تاریخی که فیلم ارائه می‌دهد اشتباه است زیرا عملیات آلبریش از ۹ فوریه تا ۲۰ مارس ۱۹۱۷ اتفاق افتاده‌است؛ و آنچه واقعی است، ویرانی و تله‌های انفجاری نیروهای آلمان هنگام عقب‌نشینی است. همچنین محتوای فیلم که مبنی بر ارسال پیام توسط دو نفر است در واقع بسیار دقیق می‌باشد و این نوع هشدار در جنگ جهانی اول و دوم نیز به کار برده می‌شد؛ درست همانند فیلم، سربازان به عنوان «دونده» استخدام می‌شدند تا پیام‌های حملات آینده را به بخشهای دیگر اطلاع دهند اما معمولاً به دلیل خطرات و راه رفتن در میان گل و لای تا زمان ارسال پیام، دیگر برای توقف حملات دیر شده بود. و نیز تاریخی که در ابتدای فیلم، ۶ آوریل ۱۹۱۷ ذکر شده، روزی است که ایالات متحده وارد جنگ علیه آلمان شده‌است

0

2021-11-16 09:50:01
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ

Guest

این فیلم رو در این صفحه با دوبله فارسی ببینید https://www.aparat.com/v/lYGM3/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85_1917_%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%87_%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

0

2021-11-16 09:50:01
لطفا همه گزینه ها را تیک بزنید
Bluemute
سیستم پیشگیری از سوء استفاده ربات ها
پاسخ
Qgalaxy ©