تبدیل صفحه به یک سیستم سوال و جواب
شما قادر خواهید بود صفحه خود را به یک چت روم ، معرفی موبایل و یک صفحه کاربر محور تبدیل نمایید و برای هر کدام تنظیمات خاصی را قرار دهید در این بخش آموزش خواهیم داد که چگونه صفحه خود را به یک انجمن یا سیستم سوال و جواب تبدیل کنید.

برای این کار بایستی format(حالت) صفحه خود را تغییر دهید به این منظور به بخش تنظیمات صفحه خود بروید و از سربرگ عمومی قسمت حالت را پیدا نمایید.


حال از بین گزینه های قابل انتخاب حالت سوال و جواب را انتخاب و پس از آن کلید ثبت را بزنید.


در این حالت سیستم صفحه شما کاملا تغییر خواهد کرد و کاربران قادر خواهند بود بدون اجازه شما سوال مطرح کنند و دیگران می توانند به آن ها پاسخ دهند .


موفق و پیروز باشید


تفاوت padding و margin در چیست؟

خب در برخی از بخش های صفحه خود گزینه های padding و margin قابل مشاهده است این دو گزینه فاصله بخش منتخب را تنظیم می کنند padding فاصله از داخل و margin فاصله از خارج به تصاویر زیر دقت فرمایید:


در حالت عادی

زمانی که margin داده می شود


زمانی که padding داده می شود

امیدوارم واضح بوده باشه.


تغییر قالب نوار کاربر در بلومیت

سلام با این روش می تونید نوار کاربری رو تغییر بدید و زیبا ترش کنید

گزینه موقعیت نسبی در دراور چه کار می کند

گزینه موقعیت نسبی (Position Relative) در برخی از بخش ها موجود است این گزینه باعث می شود بخش مورد نظر شما با بخش های دیگر ادغام شود به عبارت دیگر این حالت باعث می شود بخش منتخب شما با دیگر بخش ها در یک خط قرار گیرد البته این مورد در زمانی انجام پذیر است که بخش های دیگر نیز ادغام پذیر باشند و جلوی ادغام شدن را نگیرند.

برای مثال در نظر بگیرید ما قصد داریم منو خود را با لوگو خود در یک خط قرار دهیم و علاقه نداریم لیست منو به زیر لوگو برود برای این کار کافیست گزینه موقعیت نسبی بخش منو خود را روی off قرار دهیم این باعث می شود منو ما بصورت شکیل در کنار لوگو قرار داده شود البته در نظر داشته باشید نبایستی لوگو موردی برای جلوگیری از این عمل داشته باشد .

خودتان امتحان کنید.

اجرا خودکار ویدئو پس از ورود
با سلام  تصور کنید وارد پیج خود در بلومیت می شوید مطلبی قرار داده اید که یک ویدئو برای تماشا دارد بروی پست کلیک کرده و وارد صفحه جدید میشوید ویدئو تا زمانی که شما آن را پلی نکنید اجرا نخواهد شد .

شاید در برخی وب سایت ها دیده باشید که پس از ورود به صفحه ویدئو برای شما اجرا می شود (مانند: آپارات) در صورتی که دوست داشته باشید می توانید در بخش دراور تنظیماتی را اعمال کنید تا ویدئو پس از ورود کاربر به صفحه اجرا شود جهت این کار از بخش دراور پیج خود بر روی بخش single کلیک کرد و از زیر مجموعه های آن روی "اجرای خودکار ویدئو" کلیک نمایید حال کافیست آن را از حالت off خارج کنید.

موفق باشید

چطور می توان به صفحه کابران دسترسی داشت؟

سلام به تمامی کاربران عزیز ، برای دسترسی به صفحه کاربران در پیج خود کافی است پس از آدرس پیج خود برای مثال:

https://bluemute.ir/developerBluemute

پس از یک اسلش (/) و  users را اضافه نمایید برای مثال:

https://bluemute.ir/developerBluemute/users


آموزش کار با باکس نویسنده
آموزش کار با باکس نویسنده در سایت بلومیت
اموزش سایدبار در بلومیت
چگونه با سایدبار ها کار کنیم
آموزش ثبت مطلب با امتیاز سئو بالا

آموزش ثبت مطلب با امتیاز سئو بالا در بلومیت:


دقت کنید که محتوا هرچه بیشتر باشد سئو شما بالاتر است پس روی محتوا که 50 امتیاز از 100 را دارد بیشتر دقت کنید قبل از ورود به صفحه انتشار پست دیسکریپشن و کیورد  ((تگ دیسکریپشن) Meta description tags (متا تگ کلمات کلیدی) تگ کیورد (Meta keyword صفحه خود را پر کنید(از بخش تنظیمات)


همین مطلبی که منتشر کردم امتیاز سئو 50 رو داره چون نه داخل محتوا لینک و عکس گذاشتم و نه محتوا بلندی رو نوشتم البته قصد بنده بالا رفتن رتبه سئو نیست و فقط به قصد راهنمایی و آموزش شما عزیزان این محتوا رو تهیه کردم.اگه ویدئو مشکل داشت از این آدرس تماشا کنید:


https://www.aparat.com/v/zorAJ/

آموزش نحوه تغییر کادر دور فرم ورود
با این روش به راحتی به فرم ورود و ثبت نام سایت خود استایل دهید

ورود

developer bluemute ©